תחזוקה

קנית קארבר? תתחדש!! אנחנו בטוחים שתהנה ממנו…

כדאי לדעת כמה דברים לגבי הקארבר לפני שמתחילים:

קודם כל חשוב להבין שהקרש של הקארבר עשוי מעץ, ולכן המגע עם מים יכול לפגום בקרש. לא מומלץ לנסוע בגשם, בים או בכל מקום אחר שיכול להרטיב את הקארבר.
בנוסף, הגלגלים של הקארבר נועדו לרכיבה עירונית. לכן, לא מומלץ לרכב בשטחים שאינם רצפה/מדרכה, לדוגמא אזור עם חצץ, חלוקי נחל וכו, מפני שנסיעה במקומות אלו עלולה לפגוע בגלגלים.

ברמת התחזוקה, אנחנו ממליצים תמיד לדאוג לקארבר שלך כך שתוכל להנות ממנו לאורך זמן. בדיוק כמו שאתה דואג לגלשן או לרכב שלך, כך גם הקארבר דורש תחזוקה וכוונון. תחילה, לפני השימוש הראשוני, אנחנו ממליצים לחזק את הציר שיתאים לסגנון הגלישה שלך.

פעולת החיזוק קלה

אם יש לך ציר C7: יש לסובב את הבורג המאוזן לקרש (מסומן בתמונה) לצד ימין. על מנת לשחרר את הציר מסובבים את אותו הבורג לצד שמאל. שים לב: אין לחזק את הבושינגס (הבורג העליון) אלא רק את “ספרינג בולט”.
אם יש לך ציר CX: יש לסובב את הבורג העליון שבציר (מסומן בתמונה) לצד ימין. על מנת לשחרר את הציר מסובבים את אותו הבורג לצד שמאל.

כמה חזק לחזק? כמה שאתה אוהב. עדיף לחזק מעט ולנסות וככה תרגיש אם הקארבר זז כמו שאתה רוצה. ציר משוחרר ירגיש יותר רדיקלי ותוכל לפמפם יותר בקלות. ציר מחוזק יותר יהיה יציב יותר, מה שיאפשר לדחוף חזק יותר בשביל לעבוד על הפמפום, אבל יהיה מעט קשה יותר לעשות פניות וסנאפים רדיקלים.

הקארבר הוא כלי לתרגול גלישה ביבשה ועשוי מהחומרים הטובים ביותר, ועדיין צריך לכוון אותו מדי פעם כדי שיהיה “כמו חדש”. איך עושים את זה?

  •  מכוונים את הגלגלים – הם לא אמורים “לרקוד” הרבה וגם לא להיות מאוד צמודים. מהדקים את האום של הגלגל בעדינות עד שמגיעים לסוף (הכי חזק) ואז עושים חצי סיבוב אחורה (שיהיה טיפונת משוחרר), כדי שיסתובב טוב.
  • מכוונים את ציר ה7C – עם הזמן, ככל שרוכבים, הציר הקדמי מעט משתחרר, לכן כדאי לחזק את הציר (כמו שהסברנו למעלה) כדי שהוא יהיה כמו במצב ההתחלתי שלו.
    אי חיזוק הציר בזמן עלול לגרום לציר להיות משוחרר מידי והלינק יכול ליפול מהמקום, לכן חשוב לחזק את הציר בהתאם לזמן הרכיבה.
    יש כאלו שיחזקו פעם בשבוע וכאלו שפעם בחודש יספיק להם.
  • החלפת מיסבים – הלאגרים של הקארבר ABEC 7 עשויים במיוחד לקארבר והם במיטבם כאשר עוד לא עברו 60 שעות נסיעה.
    שעות הנסיעה, יחד עם הלחות, חול ואוויר הים המלוח יכולים לפגום במיסבים, ולכן מומלץ לנקות אותם או להחליפם.