שאלות נפוצות

מה ההבדל בין הגלגלים השונים של קארבר?

לקארבר יש סוגים שונים של גלגים בצבעים שונים – מה שחשוב לבדוק בגלגל הוא המספר המודפס על הגלגל עצמו, ה 78A רך יותר מה 81A כך שה78A הוא יותר גריפי (אחיזה טובה יותר) אבל איטי יותר מה 81A אשר זז מהר יותר אבל עם פחות אחיזה. אנחנו עושים את ה 65MM הגלגל הקטן יותר ב 81A כך שהוא יזוז טוב יותר מפני שגלגלים קטנים יותר נוטים להיות קצת איטיים יותר מהגדולים. חוץ מזה בגודל של הגלגל הגדול שלנו ה 70MM ההחלטה מה לקחת מגיעה יותר להעדפה אישית. כלומר אם אתה נוסע מרחקים גדולים או הולך הרבה לסקייטפארקים אתה תרצה את ה 81A. אם אתה יותר בעניין של קארבים חזקים וראונדהאוסים אתה תאהב יותר את ה 78A. הגלגלים עם התעלות (CONCAVES) הם בעלי האחיזה הטובה ביותר, השילוב של גלגלים אלו עם ה 78A ייתנו לגלגל זה אחיזה מקסימלית.

לקארבר שלי יש נטיה שמאלה או ימינה כשאני דוחף אותו על הרצפה. מדוע?

דבר ראשון חשוב לציין שהקארבר מתפקד הכי טוב כשיש רוכב עליו והוא לא נועד לדחיפה ללא רוכב. אם אתם מרגישים משיכה לצד כלשהו בזמן רכיבה, הדבר נובע מצורת הגלישה שלכם על הקארבר. בדרך כלל כל גולש משקיע כוח לצד החזק יותר של הגוף ולכן אין כאן בעיה. המשיכו ברכיבה ותהנו!

האם יש לכם סרטונים שמלמדים איך לסוע על קארבר?

בטח! אנחנו עובדים ללא הרף על סרטונים חדשים של הטים שלנו וגם מעדכנים את דף הווידאו שלנו ביוטיוב לעיתים קרובות עם סרטונים מהארץ ומחו”ל על רכיבה נכונה על הקארבר. כל הסרטונים נמצאים בדף היוטיוב שלנו.

איפה אני רושם את האחריות לקארבר שלי?

תוכלו לרשום את האחריות באתר שלנו, תחת קארבר -> אחריות, או ע”י לחיצה כאן.

האחריות שלי כבר לא בתוקף מה עושים?

אנחנו מאוד מאמינים בשירות לקוחות – גם אם אין לכם אחריות אתם תיהיו מופתעים לדעת שאנחנו נשמח לתת שירות לכל מי שצריך. כדאי ליצור איתנו קשר ולראות איך אנחנו יכולים לעזור לכם.

כל כמה זמן צריך להחליף לאגרים בקארבר?

בדרך כלל את הלגארים מומלץ להחליף לאחר כ 60 שעות נסיעה. לאחר שראיתם שהגלגל לא מסתובב כמו פעם או נתקע במהירות – כנראה שהגיע הזמן להחליף לאגרים.

אחד הגלגלים שלי לא מסתובב – האם יש לכך סיבה?

כן – יש לבדוק אולי אחד הברגים פשוט מחוזק יותר מידי על הגלגל ובכך מונע ממנו להסתובב. אם לא, יש צורך להחליף לאגרים בקארבר. אנחנו ממליצים להשתמש בלאגרים המקוריים של קארבר ABEC 7. ניתן להשיג את הלאגרים בחנויות המורשות או אצלנו.

למה יש רייזורים (הגבהות) בצירים?

הרייזורים (הגבהות) השחורים נמצאים מתחת לצירים שלנו למנוע אכילה של הקרש על ידיי הגלגלים – ניתן להוסיף רייזרים אם אתם מרגישים שעדיין יש אכילות מהגלגלים.

האם הקארבר ניתן לתיקון?

כן. בכול תקלה או בעיה בקארבר או אם סתם בא לכם לשאול משהו בבקשה תפנו אלינו דרך טופס הצור קשר ונשמח לעזור.

האם הציר האחורי משפיע על הרכיבה, והאם ניתן לכוון אותו?

בוודאי. הציר האחורי של קארבר הנקרא C2 משמש כמו החרבות שלנו בגלשן. זהו הציר המייצב של קארבר ועליו נשענת כול התנועה והלחץ שנוצר מרכיבה על הקארבר וה C7. את הציר האחורי ניתן לשחרר או להדק במקצת על ידי סיבוב הבורג העליון בציר. סיבוב ימינה יקשה את התנועה וסיבוב שמאלה יישחרר לכם את התנועה של הקארבר. לפעמים משחק קצר בציר האחורי ייתן את התחושה אותה חיפשתם ללא צורך במגע בציר ה C7 הקידמי.

איך אני מחזק את הציר הקדמי?

ראשית, שימו לב כי אין לגעת בבורג הקדמי כלל (הבורג העליון בציר הקידמי). במידה ואתם רוצים לחזק או לשחרר את יכולת הסיבוב של ה C7 יש לסובב את הבורג השולט בקפיץ הפנימי (הקפיץ אינו נראה לעין). הבורג הזה מאוזן לקרש הסקייט – סיבוב ימינה ייקשה את התזוזה וסיבוב שמאלה יישחרר אותה. אפשר להתנסות לפי הצורך של הרוכב.

מה ההבדל בין ציר ה C7 של קארבר לבין ציר ה CX של קארבר?

ציר ה C7 הוא ציר הדגל של קארבר המוגן על ידי פטנט רשום. לציר זה יכולת פמפום מהירה ויכולת סיבוב לרדיוס גדול מאוד. לציר יש קפיץ בחלקו העליון אשר מקנה לו יכולת תזוזה חדה ימינה ושמאלה, דבר אשר מאפשר לצבור מהירות. ציר ה CX דומה לציר ה C7 ומתאים יותר לסקייטרים שרוצים להתנסות בציר המחבר בין הגלישה לסקייטבורד רגיל. ה CX הוא בעצם ציר היברידי המגשר בין 2 העולמות. ציר ה CX דומה יותר לצירים של סקייטבורדים רגילים מבחינת חופש התנועה, והוא מומלץ לאלו הרוכבים בסקייטפארקים.

לקבלת עוד מידע בנוגע לצירים של קארבר, אנא צפו בוידאו “איך גולשים על קארבר” שנמצא ביוטיוב שלנו.

איפה ניתן לקנות קארבר?

ניתן לקנות קארבר סקייטבורד באחת מהחנויות המורשות בלבד. רשימת החנויות המורשות מופיעה באתר.

איזה דגם של קארבר כדאי לי לקנות?

כאשר שוקלים לקנות קארבר, כדאי לשקול מהו סגנון הרכיבה שלך. אם אתה רוצה לעשות ביצועים רדיקלים ולפמפם, אז הדגמים הקטנים מומלצים יותר. אם סגנון הרכיבה שלך יותר זורם ועדין, אז הדגמים הגדולים מומלצים יותר. בכללי ניתן לומר כי הדגמים של קארבר מזכירים את ההפרדה בין גלשן קצר (שורט-בורד) לגלישה בגלים קטנים לגלשן ארוך יותר המיועד לגלישה בים גבוה יותר. ייתכן שמי שאוהב לגלוש גלים על גלשן קצר יעדיף את הדגמים הקצרים של קארבר וייתכן שמי שאוהב לגלוש גלים על גלשן ארוך יותר יעדיף את הדגמים הארוכים של קארבר. המון גולשים מתחילים בדגם מסוים ובהמשך משלימים לקוויבר מלא של קארברים בכמה גדלים שונים. כמו עם גלשנים – צריך כמה סוגים בכדי להגיע לרמה הנדרשת בתנאים שונים של הים. לרשימת הדגמים שלנו לחצו כאן.