קארבר

הכל התחיל בקיץ שקט ושטוח בוניס (קליפורניה), ארה”ב. שני חברים טובים, גרג וניל, גלשו כל החורף ומאוד רצו להמשיך לגלוש בימים הארוכים של הקיץ, בהם הים די שטוח ואפילו הלונגבורדים לא תופסים גלים. כמו גולשים אחרים, הם יצאו לרכב על סקייטבורדים ברחובות וניס, המלאים בסמטאות ומורדות המדמות גלי אספלט. גרג וניל הופתעו עד כמה החוויה לא היתה דומה לגלישה בגלל שבגלשן תחושת יצירת המהירות מזנב הגלשן קיימת, אבל בסקייטבורד לא. הסקייטבורד שהם רכבו עליו הרגיש נוקשה בהשוואה לתחושת הגלשן במים.

גרג וניל החליטו להתחיל לחפש דרך בה אפשר להגיע לאותה תחושה של סיבוב בציר הקידמי של הסקייטבורד, שידמה את תנועת סיבוב הגלשן במים. אחרי כמה ניסיונות, הם הגיעו לציר המיוחד הנקרא C7 שבו יש קפיץ המחזיר את התושבת העליונה של הציר חזרה למרכז אחרי כל פניה שמאלה וימינה.

ניל וגרג התחילו לייצר את האב טיפוס הסופי בכדי לאפשר לגולשים לנסות אותו, ולהבין את התחושה של גלישה על מדרכה. התגובות היו מדהימות. ליירד המילטון מהוואי (דמות נערצת בעולם הגלישה) התאהב באב טיפוס והחל להשתמש בו ככלי לאימון בגלישת גלי ענק בחוף פיהיי הידוע כ”מלתעות”. המילטון החל לעזור לניל וגרג בתכנון מספר מודלים, והמותג קארבר (Carver) התחיל לצבור תאוצה. לאט לאט, הביקוש לקארבר סקייטבורד צמח בשוק האמריקאי והבינלאומי.

היום, אחרי 10 שנים, ניל וגרג לא מפסיקים לעבוד על פיתוח הציר המקורי שלהם. כיום קארבר סקייטבורד הוא מותג “גלישה על סקייטבורד” בעל שם עולמי. גולשים כמו טיילור נוקס מארה”ב וג’וש קר מאוסטרליה מייצגים את קארבר בכבוד וממשיכים להוביל את המותג קדימה. קארבר סקייטבורד הוא המוצר האולטימטיבי לגולשים שרוצים להמשיך ולגלוש כשאין גלים וגם לצורך שיפור כישורי הגלישה והכושר.